הדרכה למחפשי עבודה


 

סיפור 1

בספרו האוטוביוגרפי מתאר ג'ק וולץ', המנכ"ל האגדי של ג'נרל אלקטריק, סדרת ראיונות עבודה שביצע למועמדים לתפקיד ניהולי חשוב בסניף החברה ביפן. המועמד שהתקבל בסופו של דבר לעבודה נכשל בתפקידו לאחר זמן לא רב ונאלץ לעזוב את החברה. בניתוח לאחור מספר וולץ' שהסיבה העיקרית שבזכותה התקבל אותו אדם לתפקיד הניהולי הבכיר היתה שהוא ידע אנגלית טוב יותר מהאחרים...

 

סיפור 2

א' (השם שמור במערכת) היה סטודנט שנה שלישית למשפטים כשחיפש עבודה באחד ממשרדי עורכי הדין המובילים בתחומם בתל אביב. בהפניית חבר הוא הגיע לראיון אצל בעליו של המשרד, עו"ד בכיר וידוע בתחומו. על אף שלא היה לו שום נסיון בתחום המשפטי העיקרי שבו עסק המשרד (מלבד קורס אחד שלמד באוניברסיטה), עשה א' פרזנטציה מצויינת, הותיר רושם רב על המראיין והתקבל מיד לעבודה. לאחר שבוע הבינו שני הצדדים שבשל חוסר נסיונו של א', עבודתו במשרד אינה אפשרית, והם נפרדו כידידים. מהשתלשלות האירועים למד א' שני שיעורים חשובים בחיפוש עבודה: הראשון - עד כמה רב כוחה של פרזנטציה בראיונות עבודה. השני היה חשוב אף יותר - המטרה העיקרית בראיון עבודה אינה להתקבל לעבודה, אלא להתקבל לעבודה המתאימה.

 

חשיבות ההדרכה

רמת הפרזנטציה של רוב המועמדים בראיונות עבודה משפיעה באופן דרמטי על סיכויי קבלתם לעבודה. למרבה הצער, חוסר נסיונם בפרזנטציה של מועמדים רבים מאפיל לא פעם על הצטיינותם במקצועם, מונע מהם להתקבל לעבודה המתאימה להם ומונע מהארגון עובד מצטיין. מנסיוני בעבודה עם מועמדים לעבודה, רובם המוחלט של המועמדים מתכונן לראיונות באופן אינטואיטיבי ולא שיטתי.
ההדרכה מעניקה למועמדים לעבודה כלים פרקטיים לעבור מראיון עבודה אינטואיטיבי לראיון עבודה שיטתי, ומבטיחה שיפור משמעותי בסיכויי קבלתם לעבודה.

 

תכני ההדרכה

ההדרכה מבוססת על עקרונות ומודלים שיטתיים ומובנים מתוך הספרות המחקרית בתחום הפסיכולוגיה, התקשורת וההדרכה ועל נסיון שטח בן כעשרים שנה של עו"ד אופיר צומן בתחום הפרזנטציה והתקשורת.

בין נושאי ההדרכה: מהי "עבודה מתאימה"? כתיבת קורות חיים, פסיכולוגיה של מסרים, כוחות השכנוע המרכזיים, בניית המסר, שפת גוף, דרכי התכוננות, רושם ראשוני, שימוש בחושים וברגש, התמודדות עם חרדה לפני ראיון עבודה, טיפול בהתנגדויות, סימולציות מצולמות בוידאו וניתוח סרטים.

 

לפרטים נוספים על הדרכה למחפשי עבודה – צור קשר

        

אברהם שמחי 3 רחובות
נייד 054-6536111
משרד 08-9453582
פקס 08-9453603
ofir@ofirtzuman.com