הדרכה למדריכים ולמורים


 

סיפור

בתחילת שנות השמונים הגיע מורה למתמטיקה, מהגר מדרום אמריקה בשם חיימה אסקלנטה, לבית הספר התיכון "גארפילד" באחד מהפרברים העניים של לוס אנג'לס. תוך זמן קצר הפך המורה החדש לאגדה. הוא הוביל את התלמידים הבעייתיים של בית הספר להצלחה דרמטית בבחינות המסכמות במתמטיקה, מה שאפשר להם להתקבל לכל אוניברסיטה יוקרתית בארה"ב. בתחילה חשד משרד החינוך האמריקני שהציונים הושגו במרמה, וערך לתלמידים בחינות חוזרות בפיקוח ממשלתי צמוד. בבחינות החוזרות השיגו התלמידים ציונים גבוהים אף יותר. לאחר שנים שבהם הוביל מאות תלמידים להישגים יוצאי דופן והפך את ביה"ס למקום עליה לרגל לאנשי חינוך ופוליטיקאים, קיבל אסקלנטה מנשיא ארה"ב, רייגן, עיטור כבוד מיוחד על מצויינותו בחינוך ושמו נרשם בהיכל התהילה לנצח. הסרט "לסניור באהבה" מתאר את סיפורו של המורה שהפך מיתוס.

 

חשיבות ההדרכה

מנסיוני בהדרכת מדריכים ארגוניים ומורים מצאתי שרובם מבצע פרזנטציות באופן אינטואיטיבי ולא שיטתי.
ההדרכה מעניקה למדריכים ולמורים כלים פרקטיים לעבור מפרזנטציה אינטואיטיבית לפרזנטציה שיטתית ומבטיחה שיפור משמעותי במגוון גדול של "זירות פרזנטציה": הוראה, הצגת נושא מול קהל בכנסים מקצועיים, הצגת תוכניות ופרויקטים בפני ממונים, שיווק עצמי ועוד.

 

תכני ההדרכה

ההדרכה מבוססת על עקרונות ומודלים שיטתיים ומובנים מתוך הספרות המחקרית בתחום הפסיכולוגיה, התקשורת וההדרכה ועל נסיון שטח בן כעשרים שנה של עו"ד אופיר צומן בתחום ההדרכה, הפרזנטציה והתקשורת. בין נושאי ההדרכה: יצירת עניין גם בתכנים "יבשים", מבנה המסר, שפת גוף, דרכי התכוננות, רושם ראשוני, שימוש בחושים וברגש, התמודדות עם פחד קהל, טיפול בהתנגדויות, סימולציות מצולמות בוידאו וניתוח סרטים. אפשרות להדרכה אישית או לסדנה קבוצתית.

 

לפרטים נוספים על הדרכת פרזנטציה למדריכים ולמורים – צור קשר

 

לקורס מנהלי הדרכה - הקלק על "קורסים" בתפריט העליון

        

אברהם שמחי 3 רחובות
נייד 054-6536111
משרד 08-9453582
פקס 08-9453603
ofir@ofirtzuman.com