המלצות
כמנהל הדרכה בחברת ECI נעזרתי רבות בשירותיו של אופיר צומן בתחום קורסי הדרכה, הן למדריכים בארץ והן למדריכים משאר משרדי החברה בעולם.
העבודה עם אופיר החלה הרבה לפני הקורס. אופיר ביקש להיפגש עם המדריכים, להכיר אותם מעט וכל זאת על מנת לתפור קורס לאנשים ולא קורס מהמדף. אופיר הביא עימו סגנון צעיר וחדש עם המון תרגולים והתנסויות. כל מדריך צולם במהלך הקורס בכל תרגול שעשה ובסיום הקורס קיבל דיסק המכיל את כל ההתנסויות.
לאחר מספר הצלחות עם מדריכים בארץ הצעתי לאופיר לבצע קורס דומה לכל המדריכים שלי משאר המשרדים בעולם. יש לציין שזו הייתה הצלחה מסחררת, למרות פערי התרבות (סין, פיליפינים, צרפת, גרמניה, רוסיה, ישראל) הקורס היה מעולה ועד היום מדברים עליו טובות.
 "
יניב פרץ, מנהל הדרכה eci, אוקטובר 2009
הגעתי לעו"ד אופיר צומן כדי שיכין אותי לראיון עם אושרת קוטלר בתוכנית 'חדשות השבת' ששודרה בערוץ 10 ב- 30/1/2010. טרם הַגַעתי לאופיר, שום דבר לא הכין אותי לראיון טלוויזיוני ולהתרגשות שנלווית אליו. בשני המפגשים עם אופיר ניתחנו לעומק את הנושאים שצפויים לעלות בראיון, שאלנו את השאלות, עשינו סימולציה של ראיון בשידור חי, למדתי כיצד לשלוט בטון הדיבור, תנועות הידיים, כיצד לשבת, מתי להתלהב ומתי לא ועוד כהנה וכהנה. הדברים הקטנים שלא שמתי לב אליהם פתאום קיבלו חשיבות רבה. ניכר שאופיר מנוסה ומקצוען אמיתי. אין לי ספק שלשני המפגשים אצל אופיר היה חלק חשוב בהצלחת הראיון. שווה כל רגע.  "
ד"ר אסף מליח, מומחה לטרור איסלאמי, ינואר 2010
המלצה כללית למנהלי ההדרכה של כל האוניברסיטאות בארץ
... השנה שילבנו במערך ההדרכה את עו"ד אופיר צומן. הנושאים שלו הם בעיקר פרזנטציה, גם שיווק אישי, ניהול זמן, יצירתיות...(גם אם כבר העברתם נושאים אלה, תאמינו לי...סגנון מליגה אחרת...).
הוא העביר מפגשים חד-פעמיים, גם השתלמות תהליכית של  כ-  30 שעות.
נושאי הפרזנטציה מיועדים מצד אחד ליחידות שזה תחום עיסוקם – כמו יחסי ציבור, קשרי חוץ, דיקאנט הסטודנטים, שמופיעים ומשמרים תורמים ...אבל גם לעובדים מעיסוקים רבים שיכולים לשפר מיומנות בפרזנטציה ושיווק אישי כאשר הם באים אחד על אחד או מול צוות  להציג הצעה לפרויקט, רעיון לממונה, ניידות בין תפקידים....
משתמש במצלמת וידאו, מצלם סימולציות ונותן משוב אישי. גם אם בהתחלה נרתעים, אחר כך רואים שזה נעשה ברגישות  ומאד מרוצים.
הוא מקצוען, נותן משוב בונה ורגיש, מלא אנרגיה, ידע ממוקד ומקצועי, אווירה מצוינת. קבלנו משובים מעולים מכל מי שנכח במפגשים איתו...
 "
יעל רוזן, מנהלת הדרכה אונ' ת"א, יוני 2009
חברת שטראוס עובדת עם אופיר צומן מזה כמה שנים בעיקר בתחום הטרדה מינית.
העבודה מול אופיר היא תמיד ללא רבב - המקצוענות המוחלטת שלו בתחום, רמת השירות שלו כספק, יכולות הפרזנטציה והעברת המסרים בהדרכות, המחויבות שלו ושיתוף הפעולה היו תמיד ולעולם מצויינים !
המשובים שקיבלנו בכל ההדרכות, סדנאות והרצאות שלו - היו מעולים.
אנחנו ממליצים על עו"ד אופיר צומן להדרכה מכל סוג, בפה מלא ובאחריות מלאה.
מחלקת הדרכה-שטראוס ישראל.
 "
מירב שייביץ, מנהלת הדרכה שטראוס, נובמבר 2009
אופיר היקר שלום,
ברצוני להודות לך על הדרכת מנהלי חברת yes בשנת 2009 בנושא מניעת הטרדה מינית.
נראה שהצלחת לעמוד באתגר של יצירת עניין ועומק בהדרכת "סחבק תוריד ת'ידיים" והמנהלים ציינו כי זו ההדרכה המרתקת והמעניינת ביותר שהם זכו להשתתף בה בנושא מניעת הטרדה מינית.
תודה על השילוב הנדיר של מקצוענות בתחום זה ויכולת הנחייה מצויינת ומרתקת, וכל אלו יחדיו הביאו לכדי העלאת המודעות הארגונית בנושא.
 "
אורית פרץ, מנהלת yesCOOL, נובמבר 2009
אופיר ידידי,
ההתפעלות ממך, מדרך ההגשה של הדברים, מהשטף ושפע הרעיונות וכמויות המידע - השאירו את כולנו בהתפעלות גדולה ובהרבה ענין. יש להניח שתקבל הזמנות כאלה ואחרות להנחיות נוספות. שומרת לעצמי הזכות להזמינך בהזדמנויות נוספות לנושאים אחרים. בברכה ואלף תודות על החוויה שהענקת לי\לנו.
 "
איילת אריאלי, מנכ"ל איגוד מ' תרבות ינואר 2010
ההרצאה הייתה מעולה ובהחלט ענתה על הציפיות, היו תגובות נפלאות לאחר ההרצאה, מפתח הדרכה במגמה שלי שהשתתף בלא מעט ימי עיון והרצאות טען שזו ההרצאה הטובה ביותר שנחשף אליה...  "
משה קסטרו, מפקד פיתוח הדרכה, בה'ד 20 צה'ל דצ' 2009
משנת 96 כמנהל הדרכה זוהי אחת ההדרכות הטובות שהיו לי, סיפקה חוויית למידה ויישום, ממש מרגש. "
רמי מלכה, מנהל הדרכה eci, פברואר 2006
        

אברהם שמחי 3 רחובות
נייד 054-6536111
משרד 08-9453582
פקס 08-9453603
ofir@ofirtzuman.com